top of page

Okolice

Geografische Region - Strasburger ( Brodnica ) Seenplatte, Tor von Masuren, Ökologie -Übernachtung. 
​Agroturystyka Brodnica Górzno Zbiczno Bachotek Dwa Parki Krajobrazowe z dogodną bazą noclegową oraz wypoczynkową zapraszamy cały rok na skraju dwóch wij: kujawsko-pomorskiego_warmińsko-mazurskiego.
Pojezierze Brodnickie to "kraina 101 jezior" dwa parki krajobrazowe z kilkanaścioma rezerwatami przyrody oraz kilka set pomników przyrody z bardzo ciekawym pagórkowatym a nawet górzystym krajobrazem. W okolicy kilkanaście zamków, pałaców , muzea i inne atrakcje. W odległości 15 km stok narczarski.

Mała miejscowość otoczona lasami i kilku dziesięcioma jeziorami. Jeżeli chcesz odpocząć ekologicznie, zdrowo, leczniczo-uzdrowiskowo i bezstresowo to zapraszamy w Brodnicki Park Krajobrazowy, położonego na terenie Pojezierza Brodnickiego 
Klimat jest tu wyjątkowo sprzyjający do odpoczynku i lecznictwa uzdrowiskowego. Charakteryzuje się przecudnie czystym, świeżym powietrzem oraz ciszą i spokojem, gdzie ludzie żyją w pełnej harmonii z naturą, która odwdzięcza się swoimi dobrami. Niezaprzeczalnym walorem odpoczynku na Pojezierze Brodnickie jest kojąca cisza zmącona jedynie śpiewem ptaków, rechotem żab, klekotem bocianów, klangorem żurawi oraz żerujących bobrów, spacerujących saren i innej oswojonej dzikiej zwierzyny, w okolicy jest kilkanaście rezerwatów przyrody z rzadką roślinnością, jak owadożerna rosiczka, wełnianka, czerwień błotna. Są szlaki rowerowe, piesze, wodne na spływy kajakowe. W okolicy jest mnóstwo kilkusetletnich pomników przyrody, a także muzea, skanseny maszyn rolniczych, zabytki. 
W pobliskiej miejscowości można zobaczyć odkryte ślady osadnictwa sprzed dziesięciu tysięcy lat. Nad Brodnicą w sąsiedztwie Drwęcy i ruin zamku góruje pokrzyżacka wieża, w okolicy jest wiele zamków i pałaców, w których jak co roku odbywają się walki rycerskie.

bottom of page