Okolice

Geografische Region - Strasburger ( Brodnica ) Seenplatte, Tor von Masuren, Ökologie -Übernachtung. 
​Agroturystyka Brodnica Górzno Zbiczno Bachotek Dwa Parki Krajobrazowe z dogodną bazą noclegową oraz wypoczynkową zapraszamy cały rok na skraju dwóch wij: kujawsko-pomorskiego_warmińsko-mazurskiego.
Pojezierze Brodnickie to "kraina 101 jezior" dwa parki krajobrazowe z kilkanaścioma rezerwatami przyrody oraz kilka set pomników przyrody z bardzo ciekawym pagórkowatym a nawet górzystym krajobrazem. W okolicy kilkanaście zamków, pałaców , muzea i inne atrakcje. W odległości 15 km stok narczarski.

1/10

Mała miejscowość otoczona lasami i kilku dziesięcioma jeziorami. Jeżeli chcesz odpocząć ekologicznie, zdrowo, leczniczo-uzdrowiskowo i bezstresowo to zapraszamy w Brodnicki Park Krajobrazowy, położonego na terenie Pojezierza Brodnickiego 
Klimat jest tu wyjątkowo sprzyjający do odpoczynku i lecznictwa uzdrowiskowego. Charakteryzuje się przecudnie czystym, świeżym powietrzem oraz ciszą i spokojem, gdzie ludzie żyją w pełnej harmonii z naturą, która odwdzięcza się swoimi dobrami. Niezaprzeczalnym walorem odpoczynku na Pojezierze Brodnickie jest kojąca cisza zmącona jedynie śpiewem ptaków, rechotem żab, klekotem bocianów, klangorem żurawi oraz żerujących bobrów, spacerujących saren i innej oswojonej dzikiej zwierzyny, w okolicy jest kilkanaście rezerwatów przyrody z rzadką roślinnością, jak owadożerna rosiczka, wełnianka, czerwień błotna. Są szlaki rowerowe, piesze, wodne na spływy kajakowe. W okolicy jest mnóstwo kilkusetletnich pomników przyrody, a także muzea, skanseny maszyn rolniczych, zabytki. 
W pobliskiej miejscowości można zobaczyć odkryte ślady osadnictwa sprzed dziesięciu tysięcy lat. Nad Brodnicą w sąsiedztwie Drwęcy i ruin zamku góruje pokrzyżacka wieża, w okolicy jest wiele zamków i pałaców, w których jak co roku odbywają się walki rycerskie.

Kontakt   

+48 605 947 974
zielone szkoły  weekendy agroturystyka Wiejska Zagroda brodnica Pojezierze Brodnickie Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania       
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now